18 Temmuz 2012 Çarşamba

Üniversite Tercihi Yaparken Öğrenci Kulüp Faktörü


Üniversite Tercihi Yaparken Öğrenci Kulüp Faktörü
Üniversite Tercihi yaparken üniversitenin eğitim kalitesinin yanı sıra öğrenci kulüplerinin de aktifliğini önemsemek gerekiyor. Üniversitelerdeki sosyal aktiviteleri, etkinlikleri ve üniversite ortamını oluşturan esas yapı öğrenci kulüpleridir. Bir üniversitede ne kadar aktif kulüp var ise, o üniversitenin sosyal ortamının o derece zengin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.


Bankacılık ve Finans Kulübü olarak bu olgunun bilincinde olup, aday öğrencilerin üniversitemi araştırırken öğrenci kulüplerine de göz atmalarını tavsiye ederim. Okulumda Bankacılık ve Finans Kulübü gibi birçok aktif kulüp bulunmaktadır. Bu kulüpler sayesinde birçok farklı aktivitelere ulaşma imkânımız oluşuyor. Öğrencilik hayatımız bitince yapamayacağımız etkinlikleri emin olun, öğrenci kulüpleri aracılıyla yapabilirsiniz.


İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 64 öğrenci kulübü bulunuyor. Üniversite’nin öğrenci kulüplerine yatırım yapması, gerçek anlamda öğrencisine yatırım yapmasıdır. Bu açıdan bakıldığında öğrenci kulüplerine sahip çıkan, İstanbul Ticaret Üniversite’si gibi üniversiteleri tercih etmeniz kendiniz açısından yararlı olacaktır.

Öğrenci kulüpleri sayesinde bireysel becerileriniz haricinde takım çalışması gibi özelliklere tabiri caizse pişerek erişeceksiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse; öğrenci kulüpleriyle aktif olan üniversiteyi tercih etmeniz, okul hayatınızı daha keyifli bir hale getirebileceksiniz.

Bankacılık ve Finans Kulübü'nün 2011-2012 döneminde yaptıklarına bakmak için tıklayın.
  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teşekkürler