Özgeçmiş

Ahmet Alper​Ahmet Alper, 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. İlköğretimini Düzce'de, ortaöğretimini de Ankara'da okuduktan sonra yükseköğretimini İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans lisans bölümünü tam burslu okuyarak mezun olup, yine aynı üniversitede Finans Enstitüsü Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü öğrenciliği devam etmektedir.

Üniversite hayatında hareketli bir öğrencilik dönemi geçiren Ahmet Alper, üniversite öğrenci kulüplerinde aktif yöneticilik görevlerinde yer almıştır. Sırasıyla Bankacılık ve Finans Kulübünde Başkan Yardımcılığı, Girişimcilik Kulübünde Genel Sekreter ve Sualtı Kulübünde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Görev süreleri boyunca, Bankacılık ve Finans Kulübü ile 32 etkinlik, Girişimcilik Kulübüyle 34 etkinlik ve Sualtı Kulübü ile de 9 etkinlik toplamda 75 eğitim, seminer, konferans ve etkinlik organize etmiştir.

Garanti Bankası ve BRJ Danışmanlık şirketlerinde stajyer, Albaraka Türk Katılım Bankasında da Genç Albarakalı olarak görev aldıktan sonra, tam zamanlı olarak Albaraka Türk Katılım Bankası Kurumsal Pazarlama Müdürlüğünde çalışmaya başladı.

2014 yılında Türkiye Genç Ekonomi Başarı Ödülleri'nde Girişimcilik Kulübü ile "Yılın En İyi Üniversite Kulübü Ödülüne"​ sahip oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesinin 13.Yıl Kuruluş Yıl Döneminde İTO Başkanı İbrahim Çağlar'dan Başarı Ödülüne layık görüldü.

Gönüllü olarak yer aldığı projeler; İstanbul Ticaret Üniversitesi Kurumsal Yönetim ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin çalışma ekibinde yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi projesinde Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Tunus’ta çalıştaylara katılmış ve 10 gün süre ile projede Barış Elçisi olarak yer almıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyesidir.

İlgi alanlarında ise gezdiği 22 ülke ile yurtdışı kültür seyahatleri ve scuba diving yer almaktadır. Bir Yıldız Dalgıç sertifikasına sahiptir.

İngilizce bilmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teşekkürler