Hakkımda

Ahmet Alper​Ahmet AlperKayseri/İncesu/Kızılören'li ve 1992 İstanbul doğumlu olan Ahmet Alper, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans lisans bölümünü tam burslu okuyarak mezun olmuştur. 

Üniversite hayatında etkin bir öğrencilik dönemi geçiren Alper, üniversite öğrenci kulüplerinde aktif yöneticilik görevlerinde yer almıştır. Sırasıyla Bankacılık ve Finans Kulübünde Başkan Yardımcılığı, Girişimcilik Kulübünde Genel Sekreter ve Sualtı Kulübünde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Görev süreleri boyunca, Bankacılık ve Finans Kulübü ile 32 etkinlik, Girişimcilik Kulübüyle 34 etkinlik ve Sualtı Kulübü ile de 9 etkinlik toplamda 75 eğitim, seminer, konferans ve etkinlik organize etmiştir.

Garanti Bankası ve BRJ Danışmanlık şirketlerinde stajyer, Albaraka Türk Katılım Bankasında da Genç Albarakalı programı dahilinde yarı zamanlı çalışarak iş hayatına adım attı. 

Lisans programından mezun olmasıyla birlikte Albaraka Türk Katılım Bankasının sırasıyla Osmanbey Şubesi, Kurumsal Satış Müdürlüğü ve Anadolu Kurumsal Şubesi'nde çalışarak deneyim kazandı. 

Günümüzde ise Albaraka Türk Katılım Bankası Merkez Şube'sinde Kurumsal Portföy Yöneticisi unvanında görev almakta ve farklı sektörlerin lider firmalarıyla adetsel ve hacimsel olarak geniş bir müşteri portföyüne sahip olarak çalışmaktadır.

2014 yılında Türkiye Genç Ekonomi Başarı Ödülleri'nde Girişimcilik Kulübü ile "Yılın En İyi Üniversite Kulübü Ödülüne"​ sahip oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesinin 13.Yıl Kuruluş Yıl Döneminde İTO Başkanı İbrahim Çağlar'dan Başarı Ödülüne layık görüldü.

Gönüllü olarak yer aldığı projeler; İstanbul Ticaret Üniversitesi Kurumsal Yönetim ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin çalışma ekibinde yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi projesinde Barış Elçisi olarak yer almıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyeliği yaptı.

İlgi alanlarında ise yurtdışı seyahatleri ve scuba diving yer almaktadır. CMAS 2 Yıldız Dalgıç sertifikasına sahiptir.

İngilizce bilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teşekkürler